Zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018

posted in: Ogłoszenia, Wydarzenia | 0

Zapisy do szkoły na rok 2017/2018Zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018

Informujemy, iż zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018 odbywać się będą w dniach:

  • 6 maja 2016 o godz.13:30
  • 20 maja 2016 o godz. 10:00

w siedzibie szkoły – Parkwood Academy, Longley Avenue West, Sheffield, S5 8UL.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie i przyniesienie wypełnionego formularza rejestracyjnego, który można pobrać ze strony Formularz rejestracyjny. Opłata za pierwszy semestr musi być uiszczona w wysokości £77.00 za pierwszy semestr z góry przy złożeniu formularza. W przypadku przelewu bankowego pieniądze za pierwszy semestr muszą wpłynąć na konto szkoły w ciągu 7 dni od złożenia formularza. O wysokościach opłat za drugi semestr poinformujemy tak szybko jak się da – ciągle negocjujemy stawki wynajmu szkoły z Parkwood Academy.

Ważne informacje

Aby zapisać dziecko do szkoły, należy punktualnie przyjść osobiście na spotkanie informacyjne w danym dniu – formularze będzie można złożyć zaraz po zakończeniu spotkania informacyjnego.

UWAGA: obecność jednego z rodziców na spotkaniu informacyjnym jest obowiązkowa. Nie ma możliwości przekazania formularza osobie trzeciej.  Nie ma również możliwości zapisania dziecka do szkoły on-line czy e-mailowo lub też w innym terminie. Formularz rejestracyjny muszą złożyć wszyscy uczniowie – zarówno obecni jak i nowi. Formularze osób, które spóźnią się na spotkanie, będą rozpatrywane w późniejszej kolejności – NIE MA znaczenia termin złożenia formularza lecz fakt obecności na całym spotkaniu informacyjnym.   

Ze względów organizacyjnych w tym roku szkolnym ilość uczniów w szkole zostanie ograniczona do max 150 dzieci. Oznacza to, iż nie wszyscy chętni do szkoły się dostaną. Niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie podołać tak dużej ilości uczniów. Nie oznacza to, że przyjmiemy do szkoły 150 uczniów – borykamy się z poważnymi problemami kadrowymi – brakuje zarówno nauczycieli, asystentów jak i osób chcących zaangażować się w prowadzenie i zarządzanie szkołą. W przypadku, gdy nie znajdziemy odpowiedniej ilości osób, która poświęci swój czas na pracę na rzecz szkoły, będziemy musieli zredukować ilość uczniów w szkole do takiej liczby, którą będziemy w stanie odpowiednio wesprzeć.

Dlatego też apelujemy do wszystkich rodziców oraz osób chętnych o zaangażowanie się w pracę na rzecz szkoły. Bardzo prosimy o pilny kontakt ze szkołą osób, które zechciałyby zaangażować się w pracę w szkole. Proszę nie zostawiać decyzji na ostatnią chwilę i liczyć na to, że ktoś inny zgłosi się do pomocy. Zamierzamy również kontynuować prowadzenie klas przygotowujących młodzież do egzaminów GCSE oraz A-level z języka polskiego jako języka obcego, ale tylko w przypadku wystarczającej ilości chętnych.

Dzieci zostaną wstępnie przypisane do klas zgodnie z wiekiem (i umiejętnościami w przypadku obecnych uczniów szkoły). W trakcie dwóch pierwszych spotkań nauczyciele zdecydują o ew. przesunięciach między klasami.

Polska Szkoła w Sheffield

Polska Szkoła w Sheffield im. gen. Władysława Andersa działa w Sheffield od roku 1950. Uczymy dzieci polskiego pochodzenia od 3 roku życia języka polskiego, literatury, geografii i historii polskiej, dziedzictwa narodowego, w tym kultury i tradycji oraz religii. Przygotowujemy uczniów do egzaminów z języka polskiego jako obcego na poziomie GCSE i A-level.

Jesteśmy szkołą społeczną, tzn. w pełni zarządzaną i prowadzoną przez rodziców dzieci uczęszczających do szkoły oraz ochotników. Szkoła utrzymuje się ze składek płaconych przez rodziców oraz dotacji od firm, organizacji oraz osób prywatnych. Nikt w szkole nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę – wszyscy pracują ochotniczo. Spotykamy się średnio 20 razy w roku, co drugą sobotę, w godzinach od 9:30 – 13:15 w budynku Parkwood Academy przy Longley Avenue West, Sheffield, S5 8UL. Po zajęciach w szkole odbywają się zbiórki zuchów oraz harcerzy prowadzone przez instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju.