Wierszowisko 2015 – wielki sukces

posted in: Wydarzenia | 0

POSK w LondynieW tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wybrała się na Festiwal Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko” w Londynie. Przygotowywaliśmy się do niego już od paru miesięcy. Wszystkie dzieci spisały się wspaniale i zdobyliśmy 2 miejsce w kategorii wiekowej 10 – 13 lat!

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej (podzielonej na kilka grup wiekowych) oraz grupowej i oceniany był przez komisję w składzie:

• Ireneusz Truszkowski – Konsul Generalny RP
  • Antonia Lloyd-Jones – tłumaczka literatury polskiej na język angielski
  • Małgorzata McKane – założycielka fundacji Merseyside Polonia
  • Renata Chmielewska – aktorka londyńskiej sceny teatralnej
  • Ewa Telega – aktorka znana z seriali telewizyjnych

W kategorii 7-9 lat wystąpiła Ula Sobczak z wierszem “Szybko” Danuty Wawiłow. Ula była bardzo aktywna na scenie i  wspaniale wyrecytowała wiersz otrzymując na koniec gromkie brawa od publiczności. Występ Uli możecie zobaczyć poniżej.

W kategorii 10-13 lat wystąpił Jakub Marek recytując wiersz “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Kuba bardzo wczuł się w rolę (zarówno Pawła jak i Gawła) co zostało docenione przez jury, które przyznało mu 2 miejsce w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy Kubie wspaniałego występu i nagrody w konkursie! Występ Kuby można zobaczyć poniżej.

W kategorii zespołowej nasza szkoła zaprezentowała “Ptasie Plotki” Jana Brzechwy. Na scenie wystąpiło 9 młodych aktorów:Nasze gwiazdy w czasie przerwy

• Amelia Awan
  • Ola Struj
  • Laura Zawadzka
  • Oliwier Olejnik
  • Julia Struj
  • Amelia Żuk
  • Wiktoria Kozłowska
  • Oliwier Laskowski
  • Monika Marek

Nasze “ptaszki” radośnie ćwierkały na scenie dostarczając nam nie lada wrażeń. Jesteśmy z nich niezmiernie dumni. Poniżej możecie zobaczyć ich występ.

Wszystkie dzieci wróciły do domów z medalami i dyplomami.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim dzieciom, które ciężko przygotowywały się do występu, pani Zosi Klęp, która koordynowała przygotowania do konkursu oraz wszystkim rodzicom, którzy z poświęceniem pracowali z dziećmi w domu oraz przywozili je na wspólne próby do szkoły.

Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w serwisie Flickr oraz naszym profilu Google+.