Wierszowisko 2015 – wielki sukces

posted in: Wydarzenia | 0

POSK w LondynieW tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wybrała się na Festiwal Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko” w Londynie. Przygotowywaliśmy się do niego już od paru miesięcy. Wszystkie dzieci spisały się wspaniale i zdobyliśmy 2 miejsce w kategorii wiekowej 10 – 13 lat! 

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej (podzielonej na kilka grup wiekowych) oraz grupowej i oceniany był przez komisję w składzie:

 • Ireneusz Truszkowski – Konsul Generalny RP
 • Antonia Lloyd-Jones – tłumaczka literatury polskiej na język angielski
 • Małgorzata McKane – założycielka fundacji Merseyside Polonia
 • Renata Chmielewska – aktorka londyńskiej sceny teatralnej
 • Ewa Telega – aktorka znana z seriali telewizyjnych

W kategorii 7-9 lat wystąpiła Ula Sobczak z wierszem “Szybko” Danuty Wawiłow. Ula była bardzo aktywna na scenie i  wspaniale wyrecytowała wiersz otrzymując na koniec gromkie brawa od publiczności. Występ Uli możecie zobaczyć poniżej.

W kategorii 10-13 lat wystąpił Jakub Marek recytując wiersz “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Kuba bardzo wczuł się w rolę (zarówno Pawła jak i Gawła) co zostało docenione przez jury, które przyznało mu 2 miejsce w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy Kubie wspaniałego występu i nagrody w konkursie! Występ Kuby można zobaczyć poniżej.

W kategorii zespołowej nasza szkoła zaprezentowała “Ptasie Plotki” Jana Brzechwy. Na scenie wystąpiło 9 młodych aktorów:Nasze gwiazdy w czasie przerwy

 • Amelia Awan
 • Ola Struj
 • Laura Zawadzka
 • Oliwier Olejnik
 • Julia Struj
 • Amelia Żuk
 • Wiktoria Kozłowska
 • Oliwier Laskowski
 • Monika Marek

Nasze “ptaszki” radośnie ćwierkały na scenie dostarczając nam nie lada wrażeń. Jesteśmy z nich niezmiernie dumni. Poniżej możecie zobaczyć ich występ.

Wszystkie dzieci wróciły do domów z medalami i dyplomami.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim dzieciom, które ciężko przygotowywały się do występu, pani Zosi Klęp, która koordynowała przygotowania do konkursu oraz wszystkim rodzicom, którzy z poświęceniem pracowali z dziećmi w domu oraz przywozili je na wspólne próby do szkoły.

Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w serwisie Flickr oraz naszym profilu Google+.