Polish Heritage Day w Sheffield

posted in: Ogłoszenia, Wydarzenia | 0

Polish Heritage Day w SheffieldPolish Heritage Day w Sheffield

Odpowiadając na apel Ambasady Rzeczypospolitej w Londynie oraz całym sercem wspierając tak szczytną ideę, podjęliśmy się organizacji Dnia Polskiego w Sheffield – Polish Heritage Day.

Uroczyste obchody

7 maja 2017 roku, na Barker’s Pool w Sheffield, w samym centrum miasta między Sheffield City Hall oraz budynkiem John Lewisa organizujemy uroczyste obchody z okazji Polskiego Dnia w Sheffield, podczas których będzie okazja do spotkania się i wspólnego świętowania. W planach mamy wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wstęp wolny.

Będzie można spróbować polskich smakołyków, domowych ciast, zobaczyć wystawę poświęconą historii Polskiego Szkolnictwa w Sheffield, obejrzeć nasze kroniki dokumentujące działalność szkoły na przestrzeni wielu lat, pobawić się wspólnie wraz z polskimi jak i brytyjskimi harcerzami. Przyjedzie do nas Kresy Family Polish WWII History Group, dzięki której będzie można spróbować odszukać swoje polskie korzenie oraz dowiedzieć się o swoich przodkach i skąd oni pochodzą. Będzie okazja zobaczyć oraz przebrać się w tradycyjne polskie stroje ludowe oraz dowiedzieć się więcej na temat polskich zwyczajów, tradycji, kultury oraz historii. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Strona internetowa poświęcona obchodom Polish Heritage Day

Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową poświęconą Dniu Polskiemu w Sheffield – serdecznie zapraszamy na http://polishheritage.polskaszkolasheffield.org.uk. Na stronie znajduje się wiele informacji na temat samych obchodów.

Zachęcamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku i portalu Google+ oraz śledzenia nas na Twitterze – @SzkolaPLShef. Wszystkie aktualne informacje na temat Polish Heritage Day i samych obchodów są publikowane wraz z hashtagiem #PLHeritageDay. Serdecznie zachęcamy do używania tego hashtaga i śledzenia go. W ciągu najbliższych dni będziemy się z wami dzielić różnymi ciekawostkami związanymi z polskimi tradycjami, historią oraz kulturą. Dzielcie się tymi informacjami ze swoimi przyjaciółmi, rodziną oraz znajomymi i zapraszajcie ich na nasze obchody.

Idea Polish Heritage Day

Projekt ma na celu ustanowienie na terenie Wielkiej Brytanii corocznych obchodów związanych ze Świętem Narodowym 3 Maja. W jego ramach skoordynowane zostaną przedsięwzięcia prowadzone przez polskie organizacje, szkoły sobotnie i parafie na terenie UK. Projekt będzie realizowany rokrocznie, w każdy pierwszy weekend po 3 maja, by na trwale zagościć w kalendarzu lokalnych wydarzeń jako Polski Dzień w Wielkiej Brytanii.

Celem akcji jest wspólne świętowanie przez polską społeczność Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających 2 maja, jak i Święta Konstytucji 3 Maja. Upamiętnijmy wspólnie dziedzictwo przeszłych pokoleń i współczesny, pozytywny wkład Polaków w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o planowanych wydarzeniach znajdziecie w mediach społecznościowych pod #PLHeritageDay oraz na wirtualnej mapce:

Oficjalne logo inicjatywy stworzone zostało w oparciu o biało-czerwoną szachownicę lotniczą, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

Do zobaczenia!