Jubileusz 65-lecia Polskiego Szkolnictwa w Sheffield

posted in: Ogłoszenia, Wydarzenia | 0

Jubileusz 65-lecia Polskiego Szkolnictwa w SheffieldJubileusz 65-lecia Polskiego Szkolnictwa w Sheffield

Rzeczą niewiarygodną jest, iż mija już 65 lat odkąd pierwsze dzieci przekroczyły progi Polskiej Szkoły w Sheffield i zaczęły uczyć się języka polskiego. Aby upamiętnić ten fakt chcemy zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania 65-lecia Polskiego Szkolnictwa w Sheffield.

Wystawa poświęcona historii Polskiego Szkolnictwa w Sheffield na przełomie ostanich 65 lat

Przez tydzień, w dniach od 21 do 26 lutego 2016 roku zapraszamy wszystkich na wystawę poświęconą historii Polskiego Szkolnictwa w Sheffield, która wystawiona będzie w Winter Garden w Sheffield. Wstęp wolny.

Uroczyste obchody

Polska Szkoła w Sheffield
27 lutego 2016 roku, w Parkwood Academy, organizujemy uroczyste obchody z okazji 65-lecia Polskiego Szkolnictwa w Sheffield, podczas których będzie okazja do spotkania się i wspólnego świętowania. W planach mamy wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej 65-leciu pod adresem http://65lecie.polskaszkolasheffield.org.uk i rezerwacji miejsca podczas obchodów.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele osób – spodziewamy się odwiedzin burmistrza Sheffield, córki generała Władysława Andersa – pani Anny Marii Anders, pani prezes Polskiej Macierzy Szkolnej Aleksandry Podhorodeckiej, czy Konsula Generalnego Republiki Polskiej w Manchesterze – pana Łukasza Lutostańskiego.

Będzie można zobaczyć przedstawienia w wykonaniu naszych uczniów, wystawę poświęconą historii Polskiego Szkolnictwa w Sheffield, obejrzeć nasze kroniki dokumentujące działalnośc szkoły na przestrzeni wielu lat, napić sie kawy, herbaty, zjeść coś smacznego oraz spotkać sie zarówno z nami jak i osobami, które w przeszłości tworzyły Polską Szkołę w Sheffield.

Strona internetowa poświęcona obchodom 65-lecia

Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową poświęconą 65-leciu Polskiego Szkolnictwa w Sheffield – serdecznie zapraszamy na http://65lecie.polskaszkolasheffield.org.uk. Na stronie znajduje się wiele informacji na temat samych obchodów, jak również galeria zdjęć związanych z Polską Szkołą na przestrzeni ostatnich 65 lat.

Zachęcamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku i portalu Google+ oraz śledzenia nas na Twitterze – @SzkolaPLShef. Wszystkie aktualne informacje na temat 65-lecia i samych obchodów są publikowane wraz z hashtagiem #65yearsPLSchool‬. Serdecznie zachęcamy do używania tego hashtaga i śledzenia go. W ciągu najbliższych tygodniu będziemy sie z wami dzielić różnymi ciekawostkami związanymi z historią Polskiej edukacji w Sheffield. Dzielcie się tymi informacjami ze swoimi przyjaciółmi, rodziną oraz znajomymi i zapraszajcie ich na nasze obchody.

Pamiątki

Planujemy wydać specjalną książkę jubileuszową oraz koszulki z logiem szkoły. Będzie je można nabyć podczas uroczystości w Parkwood Academy, ale aby upewnić się, iż starczy ich dla wszystkich bardzo zachęcamy do rezerwacji miejsca podczas uroczystości poprzez naszą stronę http://65lecie.polskaszkolasheffield.org.uk i wyrażenia chęci zakupu koszulki lub książki podczas rezerwacji miejsca, tak abyśmy mogli zamówić ich odpowiednią ilość.

 

Do zobaczenia!