Dwujęzyczność łączy i daje moc

posted in: Ogłoszenia, Wydarzenia | 0

logopeda Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Anetą Nott-Bower, logopedą, twórczynią portalu bilingualhouse.com. Pani Aneta przyjedzie do naszej szkoły i poprowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli pod tyłułem “Dwujęzyczność łączy i daje moc”. Podczas warsztatów poruszy ona m.in. tematykę związaną z wpływem dwujęzyczności na rozwój dziecka, rozwoju mowy u dzieci dwujęzycznych  czy profilaktyką zaburzeń mowy i języka u dzieci dwujęzycznych. W trakcie warsztatów będzie okazja do nawiązania dyskusji o praktycznych sposobach na dwujęzyczną edukację.

Warsztaty odbędą się w Polskim Ośrodku Katolickim w Sheffield (w budynku w którym odbywają się zajęcia Polskiej Szkoły), 15 marca, w niedzielę, w godzinach od 15:00 – 17:00. Bilety w cenie £5.00 od osoby, można nabyć w soboty przed i po zajęciach Polskiej Szkoły oraz w niedziele po mszach świętych w Sheffield i Barnsley. Bilety dla rodziców dzieci uczęszczających do Polskiej Szkoły w Sheffield będą za darmo, ale wymagana jest rezerwacja miejsc ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Polską Szkołą telefonicznie lub e-mailowo.

Aneta Nott-Bower – mgr, absolwentka logopedii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zainteresowania naukowe: bilingwizm. Jako logopeda dwujęzyczny pracuje z dziećmi w Wielkiej Brytanii oraz innych krajach. Także prowadzi szkolenia dotyczące dwujęzyczności dla rodziców i nauczycieli dzieci dwujęzycznych w różnych krajach Europy.